Młoda kobieta myjąca zęby przed lustrem w łazience

Artykuł sponsorowany.

Nadwrażliwość zębów to bardzo dokuczliwa przypadłość. Istnieje kilka różnych czynników, które odpowiadają za występowanie epizodów nagłego bólu. Sposobem na uciążliwe dolegliwości jest regularne stosowanie pasty na nadwrażliwość zębów. Jak wybrać najlepszy produkt, który nie tylko zniesie objawy, ale jednocześnie zadba o kondycję uzębienia?

Dlaczego zęby stają się nadwrażliwe?

Wrażliwe zęby to przypadłość, która staje się źródłem dużego dyskomfortu. Znacznie ogranicza swobodne picie i przyjmowanie pokarmów. Problem nadmiernej wrażliwości może obejmować pojedyncze zęby lub większą ich liczbę. Objawia się w sposób nagły, wywołując ostry, przeszywający ból zębów. Epizody są krótkotrwałe i dość szybko przemijają. Ich obecność nie powinna być jednak bagatelizowana. Należy zgłosić pojawianie się takich symptomów podczas wizyty kontrolnej u stomatologa. Bezpośrednią przyczyną bólu jest obecność uszkodzeń szkliwa, które prowadzą do odsłonięcia kanalików zębowych. Sprzyja temu zdecydowanie proces cofania dziąseł lub erozji szkliwa.

 

Co wywołuje objawy nadwrażliwości zębów?

Nieprzyjemny ból wywołuje bezpośredni kontakt z czynnikiem drażniącym. Najczęściej jest nim temperatura. Zęby stają się zatem wrażliwe na ciepło i zimno. Zarówno zmrożone, jak i bardzo gorące pokarmy czy napoje mogą powodować ból. Czasem może to być nawet zimne powietrze. Podobną reakcję wywołują niekiedy produkty mocno słone, kwaśne lub bardzo słodkie.

Drugim często występującym bodźcem jest podrażnienie mechaniczne. Zwykle dochodzi do niego w wyniku intensywnego szczotkowania z użyciem zbyt dużej siły. Niekorzystnie na zęby działa również niewłaściwa technika mycia zębów. Ruchy szorujące sprzyjają rozwojowi nadwrażliwości zębów. Podobne nieprzyjemne symptomy mogą wystąpić w wyniku przeprowadzenia niektórych procedur stomatologicznych (np. wybielania zębów). Szkliwo osłabia też nieleczone nawykowe zgrzytanie zębami, czyli bruksizm.

Mężczyzna myje zęby pastą chroniącą przed nadwrażliwością zębów

Jaka pasta na nadwrażliwość zębów będzie najlepsza?

W przypadku występowania nadmiernej reakcji zębów na bodźce zewnętrzne trzeba dbać o utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Należy mądrze zdecydować, czym myć nadwrażliwe zęby.

Niezastąpiona w walce z dolegliwościami jest dobrze dobrana pasta do zębów nadwrażliwych. Wysokiej jakości produkt dedykowany osobom z nadwrażliwością przynosi szybkie i trwałe uczucie ulgi. Jego regularne stosowanie zmniejsza dolegliwości bólowe, gdyż odpowiednio opracowana formuła znieczula zakończenia nerwowe będące przyczyną dyskomfortu bólowego.

Najlepsza pasta na nadwrażliwość zębów, dzięki zawartości fluoru oraz izomaltu zapobiega dodatkowo powstawaniu próchnicy i ubytków, a przy tym dba o cofające się dziąsła, wzmacnia zęby i sprzyja procesom remineralizacji szkliwa. Doskonałym wyborem będzie pasta SensiVital® marki GUM®, która zawiera dodatkowo hydroksyapatyt, dzięki czemu zamyka otwarte kanaliki zębinowe, przynosząc szybkie ukojenie bólu. W składzie pasty nie znajdziemy alkoholu, a sam produkt ma przyjemny, miętowy smak.

Doskonałym uzupełnieniem codziennych zabiegów higienicznych jest stosowanie delikatnego, ale skutecznego w działaniu płynu do płukania jamy ustnej. Warto wybrać ten bez zawartości alkoholu, co gwarantuje zrównoważony rozwój flory bakteryjnej oraz minimalizuje ryzyko pojawienia się podrażnień. Ważny jest także odpowiedni wybór szczoteczki do mycia. Dobrze, gdy włosie szczoteczki jest miękkie ze stożkowymi końcami dla delikatnego czyszczenia powierzchni zębów. Warto postawić na model z dwiema długościami włosia, który zapewnia uzyskanie czystego i gładkiego uzębienia bez ryzyka podrażnienia. Produkty tego typu wchodzą w skład linii SensiVital®, która została opracowana z myślą o kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej przy nadwrażliwości zębów.

Sprawdź serię specjalistycznych produktów SensiVital® i zapomnij o nadwrażliwości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.