Artykuł partnera.
Biostymulacja i bioregeneracja to od kilku sezonów najmodniejsze słowa w medycynie estetycznej. Czym właściwie są biostymulatory, jak działają i czy są dla każdego?
Proces starzenia się skóry po 25 roku życia staje się faktem
Pojawiają się pierwsze zmarszczki, skora traci swoja elastyczność i młodzieńczy blask. Można powiedzieć, że staje sie coraz bardziej przepuszczalna. Z upływem czasu fibroblasty odpowiedzialne za produkcje kolagenu są coraz mniej efektywne przez co zauważamy zmianę owalu twarzy i utratę jędrności.
Procesu starzenia nie możemy zatrzymać, ale możemy skutecznie odwracać jego skutki, dbając o właściwą kondycję swojej skóry. Biostymulatory powstały w zgodzie z myślą smart aging czyli holistycznej opieki nad skorą. Biostymulatory to mieszanki składników odżywczych w tym kwasu hialuronowego, które są podawane iniekcyjnie w określone partie twarzy lub ciała.
Im bardziej innowacyjny skład tym większa skuteczność i szersze spectrum działania biostymulatora. Celem tych preparatów jest pobudzenie naturalnych zdolności skóry do samoregeneracji i samonaprawy. Jednym z biostymulatorów, o którym warto wspomnieć ze względu na jego biozgodny, naturalny i bezpieczny skład jest KARISMA. Karisma łączy w sobie cechy najbardziej pożądane w terapii przeciwstarzeniowej, a dodatkowo jest jedynym na rynku biostymulatorem opartym na kolagenie typu I pozyskiwanym metodą inżynierii genetycznej, a także kwasie hialuronowym oraz karboksymetylocelulozie. Preparat wyróżnia się naturalnym składem – zawiera wyłącznie składniki bez chemicznych środków sieciujących. Ten skład to gwarancja bezpieczeństwa i minimalne ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych, nawet u bardzo wrażliwych pacjentów.
Zabieg z wykorzystaniem biostymulatorów
Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów sa cenione przez lekarzy i lubiane przez pacjentów ze względu na szybkie działanie i widoczne efekty. Dodatkową zaletą jest krótka procedura zabiegowa, która nie wymaga częstych i regularnych wizyt w gabinecie medycyny estetycznej. W zależności od zaleceń producenta preparatu pacjent powinien wykonać dwa zabiegi plus zabieg przypominający. To zdecydowanie mniej niż np. w przypadku popularnego zabiegu mezoterapii. Z perspektywy pacjenta to duża oszczędność czasu. Zabiegi nie są inwazyjne, dlatego pacjent tuz po zabiegu może wrócić do swoich codziennych aktywności.
Biostymulatory to również doskonałą odpowiedzią na potrzeby pacjentów ceniących sobie naturalne efekty, które nie zdradzają wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Preparaty nie mają właściwości zmieniających rysy twarzy czy paraliżujących mięśni twarzy. Efekt ich działania jest bardzo subtelny, skora staje sie bardziej promienna i odżywiona, a także elastyczna. Zabiegi wykonuje się również na twarz, szyje, dekolt czy dłonie, czyli partie ciała, które często zdradzają upływ czasu.