Kobieta z tatuażem

Tatuaż potrafi być wspaniałą ozdobą ciała i stanowić idealne odbicie osobowości jego właściciela lub właścicielki. Może też nieść ze sobą wspomnienie ważnej osoby, czy kluczowego momentu – zgadza się, tatuaże mają w sobie ogromny potencjał. Niestety zdarza się też, że stają się niechcianym wzorem zupełnie niepasującym już do człowieka, jakim na danym etapie życia jesteśmy. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna! Zabieg laser PicoSure, który wykonują eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, skutecznie pozwala pozbyć się uciążliwej pamiątki.

Gdy skóra potrzebuje zmian!

Motywacją do usunięcia tatuażu może być również jego niezadowalająca jakość. Wpływa na nią m.in. użyty do realizacji tusz (jakość pigmentu), umiejętności tatuatora, lecz także indywidualne predyspozycje skóry oraz odpowiednia troska o świeży tatuaż – jeśli przez pierwsze dni po jego wykonaniu nie stosujesz się do wskazanych zasad higieny oraz stylu życia (np. konieczności unikania alkoholu, czy też intensywnych treningów), może okazać się, że rysunek na Twoim ciele trwale ulegnie uszkodzeniu.

Podobnie może dziać się z makijażem permanentnym, który także wiąże się z wprowadzeniem pod skórę odpowiednich pigmentów. Niezależnie jednak od rodzaju motywacji, jaka stoi za chęcią ich usunięcia, skuteczną pomoc przyniesie Ci laser PicoSure. Pozwoli w bezpieczny, efektywny i jak najbardziej komfortowy sposób zredukować niechciane zmiany. Co ważne, zakres owych zmian jest bardzo szeroki – nie ogranicza się tylko do tatuaży i makijażu permanentnego!

Z jakim problemem może pomóc Ci laser PicoSure?

  • Usunięcie tatuażu – także kolorowego, którego redukcja stanowiła trudność dla standardowych metod!
  • Usunięcie lub korekta makijażu permanentnego – praca lasera możliwa jest nawet na tak delikatnych obszarach, jak usta, brwi, czy powieki!
  • Zminimalizowanie zmian potrądzikowych.
  • Redukcja melasmy oraz innych przebarwień i plam na skórze całego ciała (także twarzy).
  • Usunięcie rozstępów (również tych powstałych po ciąży).
  • Łagodzenie pierwszych oznak starzenia, redukcja drobnych zmarszczek – odmładzanie, regeneracja, odświeżenie skóry.

Wszystkie wymienione tu zabiegi możliwe są dzięki zastosowaniu ultrakrótkich fal światła laserowego, jakie wysyła PicoSure – jak można wywnioskować z nazwy urządzenia, są to wiązki o długości pikosekundy! Tak niezwykle krótki kontakt energii ze skórą minimalizuje efekt przegrzania poddanego terapii obszaru, co sprawia, że zabieg staje się bezpieczniejszy, niemalże bezbolesny i o wiele mniej inwazyjny, niż działania proponowane przy użyciu laserów starszej generacji. Co ważne, urządzenie Piso Sure nie pozostawia skutków ubocznych, które zdarzają się przy zastosowaniu tradycyjnych metod redukcji tatuażu, czy makijażu permanentnego – np. dodatkowe blizny, przebarwienia etc.

Jak działa laser PicoSure?

W momencie, gdy wiązka lasera wchodzi w kontakt ze zmianą – np. z barwnikiem tatuażu, czy też melasmą – ulega transformacji w energię kinetyczną. Powstałe w tym czasie wysokie ciśnienie powoduje rozbicie cząsteczek niechcianego pigmentu na tak małe elementy, że możliwe jest samodzielne ich usunięcie przez organizm. Co więcej, laser oddziałuje także na znacznie głębsze warstwy tkanek, a tym samym pobudza wytwarzanie kolagenu, czyli najważniejszego dla naszej skóry białka. To właśnie dzięki niemu możemy zachować elastyczność, jędrność, gładkość skóry i co podkreślają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy wykonują zabiegi laserem PicoSure, znacznie ułatwia on regenerację tkanek.

Czy tatuaż zniknie od razu? Nie, jest to proces. Początkowo może wydawać Ci się, że rysunek wręcz przybiera na sile, ale po około 3 tygodniach zacznie blaknąć. Do całkowitego jego usunięcia potrzeba jednak zazwyczaj kilku sesji – dokładna ilość zależy od wielkości tatuażu, jego barwy, indywidualnych predyspozycji skóry etc. Co jednak istotne, po zabiegu nie występują żadne szczególne wymagania związane z rekonwalescencją. Możesz więc niemalże natychmiast wrócić do swoich codziennych aktywności (nie wykluczając oczywiście odpowiedniej troski o poddane zabiegowi miejsce) i cieszyć się odzyskaną świeżością skóry – to niezwykle ważne, by czuć się w niej komfortowo!

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o możliwościach lasera PicoSure, wejdź na stronę Kliniki Miracki w Warszawie – znajdziesz tam wsparcie zaufanych ekspertów: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.