para brązowych koni ciągnie sanie z ludźmi, wokół zaśnieżone drzewa, logo fundacji niesiemy nadzieję

Zima ostatnio nas rozpieszcza i mamy możliwość korzystania z jej uroków. Jedną z możliwych aktywności jest organizacja kuligu. Jest to forma zimowej aktywności w postaci zaprzęgu złożonego z sań oraz małych sanek, które tradycyjnie są ciągnięte przez konie. Do mniej bezpiecznych sposobów, należy kulig z wykorzystaniem samochodu bądź traktora. Taki rodzaj zabawy został przeniesiony również w wirtualne przestrzenie. Jak? Sprawdź poniżej!

Wirtualny kulig – o co chodzi?

Wirtualny kulig to konkretnie akcja charytatywna o tej nazwie. Jest to cykl spotkań online. Forma kuligu została stworzona po to by połączyć te spotkania w jedną, wielką akcję na rzecz Fundacji Niesiemy Nadzieję. Poszczególne sanki przewożą osoby, które dołączyły do grona darczyńców fundacji. W trakcie wirtualnej podróży uczestnicy odwiedzą miejsca takiej jak:

  • Najgłębszy na świecie basen do nurkowania,
  • Muzeum Arkadego Fiedlera,
  • Zamek Cesarski w Poznaniu,
  • Hotel Bazar.

Akcje charytatywne mają to do siebie, że chodzi tu o konkretny cel. Tym razem ta konkretna akcja dotyczy pomocy fundacji, która opiekuje się dziećmi chorymi na nieuleczalne choroby takie jak: mukowiscydoza, zanik mięśni oraz dziećmi dializowanymi, które czekają na przeszczep nerek. Taka akcja jest szansą na zapewnienie im funduszy na lekarstwa – konieczne do normalnego życia.

para białych koni ciągnie sanie, wokół zaśnieżony las
Źródło: https://www.pexels.com/

Konkrety – co, kiedy i gdzie?

Cztery spotkania, online, YouTube Fundacji oraz fanpage na facebooku. To w skrócie. Każde spotkanie będzie transmitowane w każdą niedzielę lutego. Punktualnie o 18:00 rozpocznie się fantastyczna podróż po najciekawszych i mało znanych miejscach. Będą konkursy i licytacje, na których będzie można wygrać atrakcyjne niespodzianki. Każdy z niedzielnych przystanków to nowi, wyjątkowi goście i nowe miejsca do zwiedzenia! Zaproszeni goście opowiedzą o sobie, swoich marzeniach, pasjach czy śmiesznych sytuacjach.

Jeśli chcesz dołączyć swoje sanki i wziąć udział w wirtualnym kuligu, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na rzecz Fundacji Niesiemy Nadzieję. Każdy grosz ma znaczenie! Darowiznę można wpłacić zarówno na stronie internetowej fundacji oraz na stronie akcji. Więcej informacji znajdziesz na stronie fundacji http://www.niesiemynadzieje.pl/ oraz na stronie wydarzenia.

Czemu warto promować takie akcje?

Akcje charytatywne zawsze działają w szczytnym celu. Są też tworzone po to by promować działalność fundacji, domów opieki czy osób prywatnych potrzebujących pomocy. Warto, chociażby najmniejszą kwotą wspomóc takie działania, bo nigdy nie wiadomo czy sami nie znajdziemy się w potrzebie. A dobre gesty zawsze wracają, może czasami w innej postaci, ale wracają!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.