Artykuł partnera.
Niby odżywiasz się racjonalnie, ale mimo tego nie chudniesz? Starasz się jeść niewielkie porcje, ale Twoja masa ciała nie zmniejsza się? Powodem braku widocznych efektów w walce z nadmiernymi kilogramami mogą być pułapki dietetyczne. Poznaj te najpopularniejsze i sprawdź, czy nie dotyczą i ciebie.
Starasz się jeść w miarę regularnie i nie objadasz się aż nadto? Spożywasz nawet 4-5 posiłków każdego dnia? Jeśli do tej pory nie udało Ci się prawie wcale schudnąć, warto ponownie przyjrzeć się swojemu jadłospisowi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że popełniasz wiele typowych dietetycznych błędów, które są przeszkodą w skutecznym odchudzaniu.
1. Sięganie po produkty light
W diecie bazujesz na produktach oznaczonych przez producentów jako light? Fakt, że zostały one odtłuszczone wcale nie oznacza, że mają mniej kalorii. Często zdarza się, że ubytek tłuszczu jest rekompensowany dodatkową zawartością cukrów prostych. Efekt? Kaloryczność takich produktów prawie wcale się nie zmienia.
Zanim następnym razem sięgniesz to żywność typu lekki, przeskanuj najpierw wartość energetyczną.
2. Zastępowanie słodyczy suszonymi owocami
Suszone owoce stanowią zdrowszą alternatywę dla słodkich przekąsek. Nie możesz jednak bezkarnie się nimi objadać, ponieważ stanowią solidny zastrzyk kalorii.
Przykład? 100 g suszonej żurawiny dostarcza ok. 308 kcal – to raptem dwie garście!
3. Sięganie po orzechy jako przekąskę
Orzechy są zdrowe, ponieważ stanowią źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, jednak są również bardzo kaloryczne – bardziej niż owoce suszone. Należy je regularnie spożywać, jednak z umiarem – nie tyjemy bowiem od konkretnych produktów, a od ich nadmiaru.
4. Zastępowanie pieczywa waflami ryżowymi
– Rezygnujesz z pieczywa na rzecz lekkostrawnych wafli ryżowych? Chociaż faktycznie dostarczają mniej kalorii, ale – jako żywność przetworzona – stanowią jednocześnie źródło cukrów prostych – wyjaśnia ekspert cateringu dietetycznego Nice To Fit You oferującego wysokiej jakości dietę pudełkową.
Po ich zjedzeniu dochodzi do gwałtownego wzrostu poziomu glukozy we krwi i szybkiego jej spadku. W efekcie zaczynasz odczuwać głód, sięgasz po kolejnego wafla (no bo przecież nie dostarcza zbyt wielu kalorii) i… koło się zamyka.
5. Spożywanie niewielkich porcji jedzenia
Chcesz doprowadzić do deficytu energetycznego, dlatego starasz się jeść niewiele. Tym samym wpadasz w dietetyczną pułapkę, bo… nie chudniesz.
Jeśli jesz zbyt mało, możesz nie tylko spowolnić, ale i zatrzymać proces odchudzania. Ot, taki paradoks…
Catering dietetyczny – wsparcie skutecznego odchudzania
Jeśli chcesz uniknąć podstawowych pułapek dietetycznych, skorzystaj z usług cateringu dietetycznego – zdecyduj się na dietę pudełkową. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do prawidłowo zbilansowanych posiłków, które każdego dnia będą docierać do ciebie pod wskazany adres. Przyrządzane przez specjalistów, będą pozbawione produktów spożywczych stanowiących najczęstsze pułapki dietetyczne.