Mężczyźni na rowerach mają na sobie opaski odblaskowe

Odblaskowe opaski samozaciskowe to bardzo popularne produkty. Wiele firm dostaje pytania od swoich klientów, na temat tego typu gadżetów reklamowych. Opaski to doskonały nośnik reklamowy. Pełnią także funkcję praktyczną. Zwiększają widoczność pieszych po zmroku, redukując możliwość wystąpienia stresujących, niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat opasek reklamowych, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

1. Opaski odblaskowe samozaciskowe – co to jest?

2. Dlaczego warto nosić opaski samozaciskowe?

3. Samozaciskowe opaski odblaskowe – nadruki reklamowe

4. Rodzaje opasek samozaciskowych

Opaski odblaskowe samozaciskowe – co to jest?

Opaski odblaskowe to rodzaj gadżetów reklamowych. Jednak pełnią funkcję nie tylko reklamową. Opaska odblaskowa stanowi środka ochrony indywidualnej. Dzięki temu jest się lepiej widocznym na drodze, co zwiększa bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, ale także kierowców, którzy w porę mogą zareagować w razie niebezpiecznej sytuacji. Gadżety reklamowe odblaskowe doskonale sprawdzają się podczas codziennych aktywności. Warto nosić je podczas spacerów, joggingu, jazdy na rowerze, a także sportów drużynowych. Sprawdzą się również podczas podróży motocyklem, spędzania czasu na świeżym powietrzu, a zimą na nartach i snowboardzie. Opaski świetnie także urozmaicają strój. Opaski odblaskowe, będące jednocześnie produktami ochrony indywidualnej, to świetna promocja przedsiębiorstwa, urzędu, szkoły, przedszkola, wydarzeń kulturalnych, inicjatyw, a także akcji społecznych.

Dlaczego warto nosić opaski samozaciskowe?

Z całą pewnością opaski odblaskowe to bardzo przydatny gadżet. Zwiększają widoczność, a dodatkowo można opatrzyć je dodatkowym nadrukiem. Dlaczego jeszcze warto je nosić?

1. Po zmroku pieszy lub rowerzysta, które nie posiada lampek w rowerze, zlewają się z otoczeniem. Dzieje się tak nawet wówczas, kiedy znajduje się zasięgu świateł samochodu. Po zachodzie słońca dla kierowcy widoczne będą zwłaszcza znaki i białe, odblaskowe pasy na jezdni. Dodatkowo światła pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwko mogą oślepiać i ograniczać widoczność. Piesi mogą zostać zauważeni w ostatnim momencie. Dzięki odblaskom pieszy nie tylko zwiększa swoje bezpieczeństwo, ale także minimalizuje możliwość wystąpienia stresujących sytuacji.

2. Dzięki odblaskom pieszy może zostać zauważony nawet 5 razy wcześniej! Bez opaski odblaskowej pieszy pozostaje niewidoczny dopiero do momentu, w którym odległość od pojazdu będzie wynosiła mniej niż 30 metrów. Dzięki opaskom kierowca zauważy pieszego już z odległości 130-150 metrów. Jest to znacząca różnica.

3. Bardzo ważnym argumentem jest to, że piesi są prawnie zobowiązani od noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Do pewnego czasu ten przepis obejmował tylko dzieci poniżej 15 roku życia, ale obecnie dotyczy każdej osoby poruszającej się po drodze poza obszarem zabudowanym. Jednak opaski warto mieć ze sobą nawet podczas poruszania się po chodniku. Można przyczepić je nawet do plecaka.

4. Każdy kierowca potrzebuje czasu na reakcję. Jeśli chodzi o minimalną drogę zatrzymania jadącego z prędkością 50 km/h samochodu, wynosi ona w przybliżeniu 30 metrów. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych droga może się jeszcze wydłużyć. Kierowcy może po prostu zabraknąć czasu na reakcję. Dlatego produkty takie jak opaski odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo, a w efekcie mogą uratować zdrowie i życie pieszych.

Opaska odblaskowa

Samozaciskowe opaski odblaskowe – nadruki reklamowe

Samozaciskowe opaski odblaskowe stanowią popularne kategorie, jeśli chodzi o gadżety reklamowe. Dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Są świetnym nośnikiem reklamowym. Dlaczego? Odblaskowe opaski są stosunkowe tanie w produkcji, dlatego można pozwolić sobie na zamówienie dużej ilości. Są chętnie noszone przez wszystkich. Uważane są za jedne z najbardziej przydatnych gadżetów. Świetnie sprawdzają się dla osób w każdej grupie wiekowej, zarówno dzieci, jak i osób w średnim wieku i seniorów. Przydają się podczas powrotów do domu po zmroku, uprawiania sportów, a także stanowią ozdobę rowerów, plecaków, a także hulajnóg. Można je wykorzystać także do oznaczania grup kolonistów, wycieczek, grup przedszkolnych. Opaska odblaskowa to produkt, na którym można umieścić logo firmy lub hasło przewodnie. Nadruk jest bardzo dobrej jakości, widoczny i trwały.

Rodzaje opasek samozaciskowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje opasek samozaciskowych. Warto decydować się na zakup takich, które będą jak najwyższej jakości. Warto sprawdzać nie tylko samą opaskę, ale również jakość nadruku, jeśli opaska ma być gadżetem reklamowym. Jakie wyróżniamy rodzaje opasek samozaciskowych? Oto te najpopularniejsze:

  • samozaciskowe opaski odblaskowe bez nadruku,
  • opaski odblaskowe o dowolnym kształcie, z wystającym logotypem,
  • opaski mieniące się, bez nadruku,
  • opaski z nadrukami na folii, zarówno jednokolorowymi, jak i w pełnym kolorze z przejściami tonalnymi,
  • opaski informacyjne z kieszonką,
  • opaski fotoluminescencyjne, łączą funkcję odblasku – świecą światłem odbitym, jak i luminescencji – świecą światłem własnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.