Gabinet dentystyczny

Piękny uśmiech to marzenie każdego z nas. Medycyna estetyczna wciąż się rozwija, oferując także wprawienie implantów zębowych, które wyglądają bardzo efektownie i naturalnie.

Implanty zębów

Implanty są sztucznymi korzeniami zęba charakteryzującymi się specjalnym wykonaniem i użyciem materiałów najwyższej jakości. Z powodzeniem zastąpią one utracone korzenia zębów. Stomatologiczny implant daje możliwość zamocowania korony zębowej w miejscu ubytku zębowego. Korona jest mocowana na stałe – stomatolog dobiera jej odcień do pozostałych zębów, aby wyglądała jak najbardziej naturalnie. Implantami możemy zastąpić całe łuki zębowe lub pojedyncze zęby.

Rodzaje implantów zębowych

Wyróżnić można kilka rodzajów implantów zębowych. Najbardziej popularne są implanty tytanowe, cechujące się wytrzymałością. Jednakże warto zauważyć, że wadą takiego rozwiązania jest pewien aspekt estetyczne. Tytanowe implanty mają srebrnoszary kolor, który nie powinien być widoczny, jednak czasami dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych, w których zamocowany jest implant. Ponadto, tytanowe implanty są jednymi z najbardziej kosztownych dla pacjenta.
Innym rodzajem implantów zębowych są implanty cyrkonowe, nazywane również ceramicznymi. Cechują się odpowiednią teksturą i kolorem, który bardzo przypomina naturalne tkanki budujące zęby. Można zatem stwierdzić, że ten rodzaj implantów wyróżnia się wysokim poziomem estetyki. Ponadto, cyrkonowe implanty odznaczają się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych, tj. korozja, zmiany temperatury otoczenia. Wykazują także wysoką zgodność biologiczną z naturalną tkanką zębową pacjenta.

Implanty zębów są ratunkiem dla ubytków i braków w uzębieniu. Zdrowe zęby są niezwykle ważne dla naszego organizmu i pozwalają podnieść komfort życia. Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów z zakresu wszczepienia implantów zębowych, co jest korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób. Stomatolog pomoże nam dobrać najlepszy rodzaj implantów i wskaże ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.