Urzywanie maseczek antysmogowych

Coraz więcej mówi się o tym, w jak bardzo zanieczyszczonym państwie żyjemy. Nasze powietrze w okresie jesienno-zimowym jest na dramatycznie niskim poziomie jakości. Coraz częściej w miastach pojawiają się alerty, aby nie wychodzić z domu. Szczególnie jeśli dni są bezwietrzne, wszystkie spaliny trafiają do naszych płuc. Możemy jednak próbować się chronić. Jednym z obowiązkowych elementów tej ochrony są maski antysmogowe.

Smog – nasz największy wróg?

Problem smogu dotyka nas wszystkich. Jest naprawdę dużym zagrożeniem dla naszego zdrowia, a nawet życia. Dodatkowo, kiedy powietrze jest zanieczyszczone ma to także wpływ na nasze samopoczucie. Organizm potrzebuje świeżego powietrza.

Może się wydawać, że cząsteczki smogu nie mogą być aż tak groźne. Przecież ludzie zawsze palili w piecach i nie było takich problemów. Nic bardziej mylnego! Oprócz pieców opalanych węglem, warto zwrócić uwagę na to, jak wiele samochodów codziennie jeździ po naszych ulicach. Kiedyś ich posiadanie nie było tak powszechne. Dlatego z roku na rok jest coraz gorzej. 

Smog może powodować wiele chorób. Chodzi tutaj nie tylko o astmę czy infekcje płuc, lecz także problemy z sercem, a nawet nowotwory. Problem jest poważny i nie można go ignorować.

Dlatego warto zakupić maski antysmogowe, które są jednym ze sposobów, który może pomóc nam uchronić się przed chorobami.

Maski antysmogowe

Choć smog przez wielu bywa bagatelizowany, coraz więcej osób decyduje się na stosowanie ochrony. Jak działają takie maski antysmogowe? Posiadają one filtry, dzięki którym zanieczyszczone powietrze nie dociera wprost do naszych płuc. Cząsteczki są filtrowane. Wdychane powietrze przechodzi przez filtry, które mają za zadanie zatrzymać to, co jest szkodliwe. Do płuc trafia więc znacznie czystsze powietrze. CO2 wydychamy na zewnątrz.

Maski nie zapewniają stuprocentowej ochrony, jednakże mogą nam pomóc w przeciwdziałaniu powstawaniu poważnych chorób, o których wspominaliśmy już powyżej.

Na rynku występuje wiele rodzajów masek antysmogowych. Różnią się one nie tylko kształtem czy kolorami. Dlatego wybierając opcję odpowiednią dla siebie, warto zastanowić się nad pewnymi kwestiami:

  • Kiedy będziemy używać maski?
  • Czy jesteśmy bardzo aktywni?
  • Czy będziemy w niej uprawiać sporty na zewnątrz?
  • Czy będziemy jej używać jedynie do codziennych czynności, niedługich spacerów?
  • Czy często przebywamy na zewnątrz?

Kiedy odpowiemy sobie na te pytania, będziemy mogli przekonać się, czego potrzebujemy. Czasami sprawdzi się tańsza maska, czasami jednak – na przykład, kiedy biegamy, jesteśmy aktywni, spędzamy dużo czasu na zewnątrz – będziemy potrzebowali silniejszej ochrony i lepszych filtrów. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.