Kobieta w ciąży na tle drzew

Poród oraz laktacja to czas dla matki i dziecka. Wtedy mały człowiek rośnie, nabiera sił i odporności, a matka wraca do swojej formy sprzed ciąży.

Kondycja fizyczna

Poród to jak wejście na Mont Everest. Trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Dzięki temu, że ciąża trwa tak długo, można to zrobić dokładnie. Poród to silny wysiłek fizyczny dla matki oraz dziecka. Dlatego, o ile dotąd nasze mięśnie nie były dla nas priorytetem, to teraz powinniśmy o nie zadbać.

Jak ćwiczyć

Szkoły rodzenia mają specjalne poradniki instruujące, jak utrzymać wzmocnić ciało oraz przygotować mięśnie i kondycję fizyczną do porodu. Dużo informacji na ten temat znajdziemy na stronach internetowych, czy filmikach instruktorskich.

Zmiana wyglądu

Kobieta ciężarna w czerwonej sukienceAby czuć się komfortowo musimy też być dobrze ubrane. Kobieta, nawet w ciąży powinna prezentować się elegancko. Bardzo dobrym wyborem w tym czasie są wełniane sukienki, które się ładnie układają na brzuchu. Ich długość musi być odpowiednia, zbyt krótkie po prostu wyglądają nieestetycznie. Ładny wygląd dodaje kobiecie pewności siebie, koniecznej zwłaszcza w tym szczególnym okresie.

Powiększenie masy ciała

Ciąża sama w sobie wiąże się z powiększeniem masy ciała. Kobieta może przybrać grubo ponad 15 kg i wcale nie jest to nienaturalne. Dużo zależy po prostu od genów. Większa waga utrudnia poruszanie się, aczkolwiek zaniechanie w tym czasie z aktywności jest dużym błędem.

Pierwszy poród, a elastyczne mięśnie

Dla kobiet rodzących po raz pierwszy jest to trudne przeżycie. Obawa jest czymś naturalnym w tym wypadku i zajęcia w szkole rodzenia oraz poradniki mają za zadanie ją zmniejszyć. Łatwość wyjścia dziecka na świat zależy w dużej mierze od elastyczności mięśni krocza. Pod koniec trzeciego trymestru należy więc zacząć je masować. Przyda się nam do tego naturalny olejek, natomiast techniki masażu znajdziemy na wielu blogach dotyczących porodów.

Jak czujemy się podczas porodu

Cały poród o wiele szybciej przebiega dobrze, jeśli mięśnie są dobrze rozciągnięte. W tym czasie warto wsłuchać się w swoje ciało, ono nam podpowie jaka pozycja jest najwygodniejsza, jak się poruszać podczas poszczególnych faz. W ten sposób nie tylko wypracujemy sobie komfort podczas porodu, ale też będzie nam po prostu łatwiej.

Burza hormonów

Ważna kwestią, pomijaną często w wielu poradnikach, jest poczucie psychiczne kobiety w ciąży. Z powodu hormonów zmienia się ono tak diametralnie, że w niektórych wypadkach kobieta jest całkiem inna. Jest to naturalne i zwyczajnie kobieta nie zdaje sobie z tego sprawy. Warto o sytuacji porozmawiać z partnerem, aby wiedział, co „siedzi w głowie” jego kobiety. Pozwoli to nam na uniknięcie wielu kłótni i niedwuznacznych sytuacji.

Sam poród to tylko zakończenie ciąży. Warto się odpowiednio do tego przygotować i pamiętać, że wszystko to jest dla dziecka. Zdobycie jak największej wiedzy na ten temat będzie nam bardzo ułatwiało cały przebieg ciąży, sam poród oraz czas laktacji.

Więcej informacji na temat przygotowania do porodu oraz laktacji znajdziecie na http://www.szkola-magiera.pl/konsultacje-laktacyjne

2 Replies to “Jak przygotować się do porodu”

  1. Moim zdaniem to bardzo ważny czas dla przyszłej mamy. Warto spędzić go bardzo aktywnie to podobno pomaga w porodzie.

  2. Uczestnictwo w zajęciach naprawdę dużo daje. Na początku ciąży byłam okropnie przewrażliwiona, ale jak poznałam konkretnie co i jak powinno wyglądać to było całkiem inaczej. Polecam dla samego komfortu psychicznego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.