Kobieta śpi na poduszce antyfefluksowej

Artykuł partnera.

Choroba refluksowa to problem, z którym przynajmniej raz w życiu każdy z nas miał do czynienia. Istota problemu polega na tym, że treść żołądkowa trafia do przełyku, w efekcie czego kwas solny uszkadza miękkie tkanki i powoduje bolesne odczucia.

Klin pod głowę do spania pomaga w refluksie?

Tradycyjnie, aby pozbyć się skutków refluksu stosowano kilka poduszek lub podjęcie wezgłowia łóżka. Rozwiązanie to było skuteczne, jednak też bardzo niewygodne, jeśli wziąć pod uwagę komfort snu i wypoczynku. Poduszka antyrefluksowa klin, która została wynaleziona w XX wieku, jest jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o zwalczanie najpierw objawów, a następnie samej choroby refluksowej żołądka. Stosując produkt od marki Ortek możesz rozwiązać jednocześnie trzy podstawowe problemy, a mianowicie:

  • zabezpieczyć się przed trafieniem do przełyku kwasu żołądkowego w trakcie wypoczynku lub snu;
  • stworzyć fizjologiczny kąt nachylenia ciała (27°), czego efektem będzie zwalczanie takich negatywnych przejawów refluksu, jakimi są zgaga, ból gardła, trudności w oddychaniu;
  • pomóc organizmowi właściwie funkcjonować i tym samym stopniowo na zawsze pozbywać się ataków refluksu w nocy.

Warto także dodać, że poduszkę Ortek można dodatkowo wykorzystywać do podkładania pod nogi podczas wypoczynku – pozwala pozbyć się obrzęków po ciężkim dniu, a ponadto sprzyja odczuwaniu wygody, gdy ogląda się TV, słucha muzyki lub czyta książki. Dodatkowym atutem tego funkcjonalnego modelu jest higieniczność i szybkie przyzwyczajenie się do niego nawet tych osób, które mają problemy z zasypaniem w niezwykłej dla nich pozycji.

Na którym boku spać przy refluksie?

Osoby, które zmagają się z problemem refluksu pewnie słyszały o tym, że spanie na którejś ze stron może pomóc w złagodzeniu bólu. Zatem, na którym boku warto spać? Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie ze zgagą, oto korzystna rada: staraj się spać na lewym boku, a podgłówek w postaci klina pomoże Ci w utrzymywaniu właściwej pozycji. Dlaczego tak się dzieje? To proste do wytłumaczenia: żołądek znajduje się po lewej stronie. Kiedy osoba śpi na prawym boku, narząd wydaje się być wzniesiony i sok żołądkowy łatwiej dociera do przełyku. Brytyjscy badacze udowodnili, że wśród osób, które mają problem z refluksem ponad 90% chorych preferuje spanie na prawym boku. Wynika z tego, że jeśli interesuje Cię pytanie, jak spać przy refluksie, odpowiedzią będzie: na lewym boku, stosując poduszkę klin dla dorosłych.

Podsumowując odpowiedź na pytanie o to, czym leczyć refluks żołądka, składa się ona z dwóch części. Oczywiście, nie warto zajmować się samoleczeniem – najlepiej zgłosić się do lekarza i stosować się do jego zaleceń. Jednocześnie można stosować poduszkę klin, która złagodzi objawy choroby i będzie stopniowo przyczyniać się do usuwania jej negatywnych skutków.

Źródło: https://www.ortek.pl/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.