Mężczyzna w rękawiczce na dłoni trzyma w niej kroplówkę witaminową

Artykuł partnera.

O kroplówkach witaminowych prawdopodobnie słyszała większość osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport na poziomie amatorskim czy wyczynowym. To popularne suplementy przyjmowane w formie wlewów dożylnych. Ta metoda suplementacji jest jak najbardziej legalna, a prowadzona pod nadzorem lekarza jest również w pełni bezpieczna. Z naszego artykułu dowiesz się, czym właściwie są kroplówki witaminowe i w jakich sytuacjach warto po nie sięgać.

Co trzeba wiedzieć o kroplówkach witaminowych?

Kroplówki witaminowe są wysoko skondensowanymi suplementami diety, które przyjmuje się w formie dożylnej. Jeszcze do niedawna stosowało się je wyłącznie w świecie zawodowego sportu, natomiast od kilku lat zauważalnie rośnie zainteresowanie tą formą suplementacji również wśród osób, które uprawiają sport amatorsko lub… wcale.

Choć sam sposób podania suplementu może budzić pewne obawy, to są one nieuzasadnione. Kroplówkę witaminową dobiera się pod kątem rzeczywistych potrzeb konkretnej osoby – najlepiej na podstawie badań krwi lub uprzedniej konsultacji lekarskiej. Podaniem kroplówki zajmuje się wykwalifikowana pielęgniarka, co odbywa się w higienicznych i komfortowych warunkach gabinetu.

Rodzaje kroplówek witaminowych

Kroplówki witaminowe to bardzo obszerna kategoria suplementów. Mają przeróżny skład, co pozwala dopasować je ściśle do problemów zdrowotnych, z jakimi zmaga się osoba przyjmująca kroplówkę. Trzeba natomiast zaznaczyć, że ta forma suplementacji nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób przewlekle chorych czy zmagających się z kontuzjami.

Do tych najpopularniejszych kroplówek witaminowych zaliczymy:

 • kroplówki z kompleksem witamin,
 • kroplówki z glukozą,
 • kroplówki z witaminą C,
 • kroplówki elektrolitowe,
 • kroplówki regenerujące,
 • kroplówki odchudzające,
 • kroplówki przy przeziębieniu,
 • kroplówki detoksykacyjne,
 • kroplówki na kaca,
 • kroplówki z magnezem,
 • kroplówki wzmacniające odporność.

Jak widać jest tutaj w czym wybierać, a to tylko wycinek oferty kroplówek witaminowych. W praktyce dostępne są dziś kroplówki wspierające terapię wielu problemów zdrowotnych, przyspieszające leczenie urazów czy przywracające organizm do dobrej kondycji np. po okresie wytężonej pracy czy intensywnym cyklu treningowym.

Jak wygląda podanie kroplówki witaminowej?

Pierwszym krokiem zawsze powinna być konsultacja lekarska. Pozwoli ona dopasować rodzaj kroplówki do rzeczywistych potrzeb organizmu, aby go niepotrzebnie nie obciążać (pamiętajmy, że nadmiar składników mineralnych i odżywczych może być równie groźny, jak ich niedobór).

Po wybraniu odpowiedniej kroplówki można przystąpić do jej podania. Zajmie się tym pielęgniarka, która zaprosi do osobnego pomieszczenia, gdzie dokona wkłucia. Czas podania wlewu wynosi między 30 a 60 minut, w zależności od rodzaju i pojemności kroplówki.

Ile to kosztuje?

Ceny kroplówek witaminowych są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od składu, a tym samym jakości i przeznaczenia danego wlewu. Ceny najtańszych kroplówek zaczynają się od około 130 złotych. Za najdroższe wlewy, stosowane np. w celu szybkiego zregenerowania organizmu czy oczyszczenia go z toksyn, trzeba już zapłacić nawet 300 złotych i więcej.

O kroplówkach witaminowych czytaj na stronie strefakomfortu-katowice.com.

Gdzie przyjmiesz kroplówkę witaminową w Katowicach?

Planując przyjęcie kroplówki witaminowej, zwłaszcza po raz pierwszy, pamiętaj o jednym: najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo. Wybierz takie miejsce, w którym będziesz mieć zapewnione komfortowe i przede wszystkim sterylne warunki, a kroplówkę poda Ci wykwalifikowana pielęgniarka.

Znamy odpowiedni, sprawdzony adres. Szeroki wybór kroplówek witaminowych w Katowicach znajdziesz w Centrum Psychologiczno-Medycznym Strefa Komfortu. W Centrum możesz również skorzystać z fachowej konsultacji, która pozwoli dobrać odpowiedni wlew dla Ciebie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.