Alkoholizm

Artykuł sponsorowany.

Regularne spożywanie napojów alkoholowych, nawet w małych ilościach, może doprowadzić do alkoholizmu. Oznacza to, że organizm jest narażony na działanie toksyczne, co z czasem znajduje odzwierciedlenie w jego możliwościach funkcjonalnych. Innymi słowy, stan zdrowia pijącego stale się pogarsza cierpi układ nerwowy, trawienny, sercowo-naczyniowy, a nawet oddechowy, ponieważ jego stan jest bezpośrednio związany z pracą serca. Dlatego wskazane jest przeprowadzanie detoksykacji w ośrodku leczenia uzależnień nawet przy umiarkowanym spożyciu alkoholu. Nie trzeba czekać do momentu, gdy objawy zatrucia przekroczą linię krytyczną. Powodem działania powinny być najbardziej nieznaczące oznaki pogorszenia stanu zdrowia spowodowane nadużywaniem alkoholu.

Na czym polega detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to zestaw środków mających na celu wyeliminowanie z organizmu i maksymalne zneutralizowanie metabolitów alkoholowych. Główne funkcje w procesach usuwania alkoholu z organizmu pełnią enzymy wątrobowe. Długoterminowe nadużywaniu alkoholu powoduje duże obciążenie wątroby, powstające w organizmie toksyny (aldehyd octowy), niebezpiecznie gromadzą się w tkankach organizmu.

Brak możliwości pozbycia się toksyn zaburza pracę głównych narządów, co prowadzi do zagrożenia życia. Jedynym rozwiązaniem ratującym zdrowie osoby uzależnionej jest detoksykacja organizmu, przyjmowanie leków. Z tego powodu objawy odstawienia są znacznie słabsze, praca narządów wewnętrznych jest znormalizowana, a brak witamin i składników mineralnych jest kompensowany. Detoks pomaga przerwać ciąg alkoholowy, wyeliminować odczuwanie napięć i lęków, co skutecznie przygotowuje do dalszego leczenia i rehabilitacji.

Leczenie alkoholizmu i przeprowadzanie detoksu alkoholowego przez doświadczonych lekarzy odbywa się w ośrodku leczenia uzależnień http://medjol.pl/detoks/alkoholowy. Specjaliści stosują nowoczesne metody, które gwarantują wyjście z alkoholizmu, poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Cały proces odtruwania organizmu trwa od 3 do 10 dni, jest to uzależnione od stanu danej osoby oraz czy rozpoczęcie detoksu alkoholowego rozpoczęto w stanie trzeźwym czy podczas upojenia alkoholowego.

Wszywka z Esperalu pomocna w wyjściu z alkoholizmu

Esperal to lek na bazie disulfiramu przeznaczony do wspomagającego leczenia alkoholizmu. Zapewnia blokowanie w wątrobie enzymu dehydrogenazy alkoholowej, który jest odpowiedzialny za niszczenie alkoholu w organizmie. W takiej sytuacji zwykły alkohol (etanol) jest niezwykle niebezpieczny dla organizmu. Wszyty Esperal będzie powodował komplikacje zdrowotne osoby uzależnionej, ponieważ jej organizm nie będzie mógł wchłonąć alkoholu. W konsekwencji występuje zagrożenie dla zdrowia i życia. Esperal nie leczy alkoholizmu, lecz wspiera wyjście z ciągu alkoholowego i przygotowuje do innych terapii.

Wszywka dotyczy miejsc takich jak pośladek, ponieważ najlepszym miejscem są tkanki miękkie. Wraz ze stopniową resorpcją tabletek chemicznie aktywny środek przedostaje się do krwioobiegu, blokując enzymy rozkładające alkohol na produkty końcowe tzn. dwutlenek węgla i wodę. Tak, więc rozkład alkoholu zatrzymuje się na etapie aldehydu octowego. Ta ostatnia jest potężną trucizną biologiczną, toksyczną 100 razy bardziej niż alkohol.

Zanim alkohol dostanie się do krwioobiegu, Esperal jest prawie nieszkodliwy. Wypicie nawet małej dawki alkoholu spowoduje uwalnianie toksyn do organizmu, utrudniając pracę serca, układu krwionośnego, nerwowego itd. Marskość wątroby, uszkodzenie takich organów jak trzustka i nerki to najczęściej występujące konsekwencje połączenia Esperalu i alkoholu.

Implantacja Esperalu dostosowana jest do wagi osoby uzależnionej, tzn. 1 tabletka na 10 kilogramów wagi. Odpowiednia ilość tabletek jest wszywana w wyznaczone miejsce, a następnie rana jest zaszywana. Najczęściej czynne działanie i wchłanianie się tej substancji wynosi osiem miesięcy. Zadaniem wszywki jest zniechęcenie alkoholika do spożywania wysokoprocentowych trunków. Jednak jest to również kolejny po detoksie krok w kierunku wyjścia z nałogu. Profesjonalna i bezbolesna implantacja Esperalu wykonywana jest w ośrodku leczenia uzależnień  https://medjol.pl/wszywki.

Gdzie szukać pomocy w leczeniu alkoholizmu?

Skutecznej pomocy w wyjściu z ciągu alkoholowego najlepiej szukać w specjalistycznym ośrodku leczenia uzależnień https://medjol.pl, który dysponuje doświadczonym personelem medycznym dbającym o prawidłowym przebieg kuracji. Każdy pacjent może skorzystać z pomocy psychologa i całą dobę znajduje się pod opieką personelu medycznego. Osoba uzależniona ma zapewniony detoks alkoholowy, wszywkę Esperalu i wychodzenie z nałogu w komfortowych warunkach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.