Mężczyzna po 40-stce idzie na profilaktyczne badania

W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się tematyce profilaktyki zdrowotnej. W mediach nieustannie poruszane są tematy związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia. Choć o swoje zdrowie warto dbać przez całe życie, to właśnie po skończeniu 40 lat szybko rośnie zapadalność na ciężkie i przewlekłe choroby. Osoby, które skończyły 40 lat powinny więc wziąć sobie do serca dbanie o swoje zdrowie.

Jakie działania powinny prowadzić osoby po 40 roku życia dla poprawy swojego zdrowia?

Prowadzenie zdrowego stylu życia to nic innego jak dbanie o właściwą dietę, uprawianie aktywności fizycznej, dbanie o zdrowie psychiczne i wykonywaanie badań profilaktyka 40 plus. Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie to przede wszystkim warto do diety włączyć jak najwięcej warzyw i owoców. Niestety Polacy jedzą zbyt dużo tłustych i ciężkosprawnych dań i warto ten nawyk wyeliminować. Unikać należy także słodyczy, słonych przekąsek i napojów gazowanych. Warto dbać także o to aby codziennie spożywać pięć niedużych posiłków w regularnych odstępach czasowych.

W polskim społeczeństwie wiele osób cierpi na nadwagę i otyłość. Aby poradzić sobie z tym problemem warto zmienić nie tylko dietę ale także dbać o regularną aktywność fizyczną. Szczególnie poleca się spacery, jazdę na rowerze, pływanie czy ćwiczenia na siłowni. Dzięki regularnej aktywności fizycznej można nie tylko schudnąć ale także zmniejszyć prawdopodobieństwo zapadnięcia na wiele chorób metabolicznych. Równie istotnym elementem dbania o zdrowie jest troska o własną psychikę. Bardzo ważne jest by się wysypiać, redukować stres w codziennym życiu oraz pilnować odpowiednich proporcji pomiędzy czasem pracy a innymi sferami życia.

Dlaczego warto skorzystać z programu profilaktyka 40 plus?

Gdy jesteśmy młodzi zwykle chorujemy rzadko i niezbyt często mamy potrzebę aby odwiedzać swojego lekarza rodzinnego. Gdy kończymy 40 rok życia sytuacja zaczyna się zmieniać, pojawiają się coraz to nowe dolegliwości. To właśnie w tym czasie rośnie prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca i układu krążenia, cukrzycy oraz wielu nowotworów. Jest więc niezmiernie ważne aby regularnie wykonywać badania profilaktyczne i właśnie teraz jest ku temu dobra okazja, gdyż istnieje specjalny program profilaktyka 40 plus. Program ten jest adresowany do osób, które mają ukończone 40 rok życia i wcześniej nie korzystały z tego właśnie programu. Skorzystanie z niego jest niezwykle proste, wystarczy wypełnić ankietę na internetowym koncie pacjenta, poczekać na przesłanie skierowania a następnie z tym skierowaniem należy udać się do dowolnej placówki POZ. 

Badania w ramach tego programu dzielą się na trzy grupy: dla kobiet, dla mężczyzn oraz pakiet wspólny. To jakie badania zostaną wykonane będzie zależało od tego, co pacjent zaznaczy w ankiecie internetowej. Przykładowe kobiety mogą zbadać między innymi: morfologię krwi, poziom cholesterolu, glukozy oraz krew utajoną w kale. W pakiecie dla mężczyzn oprócz morfologii znajdują się próby wątrobowe, badanie moczu i PSA. W pakiecie wspólnym znajduje się pomiar ciśnienia krwi oraz masy ciała.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.