kobieta z kolczykami. Wybór półfabrykatów do biżuterii.

Bigle to zapięcia do kolczyków, które są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Wyróżniamy kilka form bigli, które odróżnia kształt i materiał, z jakiego zostały wykonane. Dziś powiemy nico więcej o tych półfabrykatach do biżuterii.

Bigle – funkcjonalne półfabrykaty do biżuterii

Znaczna część pań sięga po kolczyki z zapięciem w stylu bigiel. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, bowiem bigle to niezwykle praktyczne półfabrykaty do biżuterii, które minimalizują ryzyko odpięcia się kolczyków, a tym samym zgubienia pięknej ozdoby. Bigle posiadają długi, zakończony haczykiem drucik, co jest świetną alternatywą w przypadku wiszących kolczyków. Bigle świetnie sprawdzą się także w przypadku bardziej masywnej, okazałej biżuterii. Jest kilka rodzajów zapięcia w formie bigli.

Jakie zapięcia kolczyków wybrać?

Wyróżniamy wiele form zapięć do kolczyków.

  • Bigle klasyczne przypominają swego rodzaju haczyki wygięte w jajo, dzięki czemu bardzo dobrze wpasowują się one w nasze uszy. Rozróżniamy bigle zamykane, które posiadają z tyłu delikatne zapinanie. Nadają się one do nieco cięższej biżuterii, chroniąc ją przed możliwym wypadnięciem z ucha. Do bigli klasycznych zaliczamy także bigle otwarte, które nie posiadają zabezpieczenia. Szczególnie dobrze sprawdzą się przy lżejszych, smukłych kolczykach z przeznaczeniem na wielkie okazje. Bigle otwarte są spektakularnie piękne, choć nie mogą dać stu procentowej pewności zabezpieczenia przed zgubieniem kolczyków.
  • Bigle typu rybka – te są świetną ozdobą ucha, zwłaszcza w połączeniu ze złotem. Swym kształtem przypominają rybę, stąd też wzięła się ich nazwa.
  • Bigle angielskie – dają pewność, że nasza ulubiona biżuteria pozostanie na swoim miejscu. To wspaniałe zapięcie prezentuje się pięknie z diamentami i cyrkoniami. Półfabrykaty do biżuterii w tej formie to jedne z najczęściej wykorzystywanych bigli przez jubilerów. Poza tym, że są wygodne w noszeniu to również są bardzo neutralne – pasują właściwie do każdej stylizacji. Świetnie skomponują się również z każdym typem urody.
  • Bigle z bolcami – te sprawdzą się w sytuacjach ekstremalnych. Ten rodzaj półfabrykatów do biżuterii, zamiast oczka, posiada dwa bolce. Kolczyki z bolcami wyglądają nie tylko luksusowo, ale są także trwałym rozwiązaniem.
  • Sztyfty – ten rodzaj zapięcia jest o tyle wyjątkowy, że właściwie nie widać, że w ogóle jest. Sztyfty zazwyczaj w całości są ukryte, a do tego w ogóle ich nie czuć. Ten bardzo wygodny rodzaj bigli cudownie wygląda z kamieniami szlachetnymi.
Kolczyki z zapięciami.
Źródło: pixabay.com

Wiele z wymienionych powyżej rodzajów bigli dostępnych jest na www.dekorynka.pl/polfabrykaty.html. Bez tych drobnych półfabrykatów do biżuterii na prawdę trudno wyobrazić sobie wyrób jakichkolwiek kolczyków. Oprócz bigli na https://www.dekorynka.pl/ kupić można setki rodzajów koralików, różnego rodzaju kamienie półszlachetne, a także inne półfabrykaty do wyrobu biżuterii.

Z czego wykonane są bigle?

Te niepozorne półfabrykaty do biżuterii mogą zostać wykonane z platyny lub złota. Najczęściej spotykane są bigle pozłacane, posrebrzane oraz srebrne. Osoby zajmujące się rękodziełem często wykorzystują bigle metalowe w srebrnym odcieniu. Oczywiście można także wybrać bigle złote oraz ze stali chirurgicznej, które są najlepszą opcją dla alergików.

Czym są baranki?

Baranki są to niewielkich rozmiarów elementy, które asekurują wystającą poza ucho część bigla. Wyróżniamy:

  • baranki silikonowe – jest to najprostszy w swej formie baranek, wykonany z reguły z przezroczystego tworzywa. Dzięki niemu można z powodzeniem zabezpieczyć otwarte bigle;
  • baranki srebrne – ta forma baranków wykorzystywana jest najczęściej wraz ze sztyftami. Baranki te w całości wykonane są z metalu, a pośrodku mają dziurkę;
  • baranki srebrne silikonowe – elegancki typ baranków, który jest wygodny i idealnie nadaje się do sztyftów. Ten rodzaj baranków nie grozi porysowaniem podczas zakładania.

Kolczyki to najczęściej noszona przez kobiety biżuteria. Wiele modeli zachwyca minimalizmem i prostotą, inne urzekają kolorem i przepychem. Każdy jest w stanie znaleźć coś co w pełni mu się spodoba. Poza wizualnym aspektem, ważne w kolczykach jest ich zapięcie. Bigle to jedne z najpopularniejszych półfabrykatów. Wybierając się na imprezę rodzinną lepiej wybrać te z zapięciem angielskim, natomiast jadąc na wycieczkę nad morze czy w góry zachęcamy do wybierania sztyftów. Wybór odpowiedniego zapięcia sprawi, że ze spokojem będziemy mogli robić to, na co mamy ochotę, a ozdoba, którą wybierzemy nie ruszy się z miejsca. Wybierajmy zapięcia wygodne i bezpieczne.

One Reply to “Bigle do kolczyków – jakie półfabrykaty wybrać?”

  1. Nawet nie wiedziałam że są baranki srebrne z silikonem. Ja zawsze zimą zabezpieczam srebrne dodając za nimi małe silikonowe, fakt że są prawie niewidoczne, ale jednak bardziej komfortowe wydają mi się to ostatnie rozwiązanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.