Jedną z największych i mającą na swoim koncie najwyższe osiągnięcia uczelni w regionie wschodnim kraju jest Politechnika Rzeszowska. Spod swoich skrzydeł wypuściła niejeden ważny i osiągający sukcesy zespół.

Możliwości jakie daje Politechnika Rzeszowska

Będąc studentem Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza mamy dostęp do wielu projektów badawczych prowadzonych pod okiem doświadczonych pracowników uczelni. Przeglądając swoje konto na USOS PRZ można znaleźć informacje dotyczące zajęć dodatkowych. Rozwój studentów poprzez uczestnictwo w kołach naukowych prowadzących projekty jest bardzo ważnym etapem kształcenia młodych ludzi.

Praca po studiach

Według przeprowadzonych badań wśród absolwentów uczelni okazuje się, że należą oni do najlepiej zarabiających w regionie. Kierunku kształcenia uzupełniają zapotrzebowanie na specjalistów w regionie. Głównym pracodawcą jest branża przemysłu lotniczego oraz konstrukcyjnego. Politechnika Rzeszowska współpracuje z firmami z tego sektora gospodarki w celu dostarczenia im jak najbardziej odpowiadających na zapotrzebowanie pracowników. Dzięki temu absolwenci tej uczelni mogą pochwalić się wysokimi zarobkami.

Politechnika Dziecięca

Ważnym projektem prowadzonym przez Politechnikę Rzeszowską jest Politechnika Dziecięca. Podczas prowadzonych tam zajęć małe dzieci mogą na własne oczy zobaczyć jak programuje się roboty czy przeprowadza ciekawe doświadczenia chemiczne. Przy prowadzeniu zajęć pomagają aktywnie studentki i studenci politechniki. Dzieci są bardzo ciekawe i chętnie odpowiadają na pytania oraz sami je zadają. Wykorzystując ciekawość naszych pociech warto zasiać w nich podstawy nauk technicznych.

Uczestnictwo w wyjazdach zagranicznych

Politechnika Rzeszowska daje swoim studentom możliwość zdobycia dodatkowego doświadczenia w postaci wyjazdów do odbycia części studiów w innych krajach. Podpisane umowy partnerskie między różnymi uczelniami na świecie to szansa dla młodych zdolnych ludzi na podróżowanie i poznanie nowych technologii i nabycia znajomości, które mogą w przyszłości być kluczowe w pracy na wysokich stanowiskach. Możliwości rozwoju są dostępne dla każdego studenta, informacje można znaleźć między innymi na prywatnym koncie w systemie o którym za chwilę.

Politechnika Rzeszowska i system USOS PRZ

Uczelnia udostępnia specjalny system weryfikacji. Za jego pomocą można załatwiać większość spraw zdalnie. Składanie wniosków czy sprawdzanie otrzymanych ocen jest obecnie dostępne z każdego miejsca na świecie o ile tylko ma się dostęp do internetu. Jest to wygodne rozwiązanie dające szybki dostęp o każdej porze dnia. Bardzo ułatwia to funkcjonowanie studentom pracującym.

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza stawia na kierunki związane z lotnictwem i informatyką. W regionie jest duże zapotrzebowanie na absolwentów właśnie tych kierunków. Oprócz tego dużą popularnością cieszy się też wydział chemiczny, który kształci przyszłych pracowników firm z branży chemicznej. Dla planujących zatrudnienie w kadrach politechnika oferuje na swoim wydziale zarządzania przyszłościowe kierunki.

Źródła:

  1. https://w.prz.edu.pl/
  2. http://jazzrockcafe.pl/studia-na-politechnice-rzeszowskiej-usos-prz/

One Reply to “Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza – USOS PRZ”

  1. Wydaje mi się, że politechnika daje naprawdę duże możliwości rozwoju. Zwłaszcza dla ambitnych studentów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.