Pyszne śniadanie z powidłami śliwkowymi

Wiele osób lubi śliwki, ponieważ są one nie tylko świetnym owocem, ale również produktem łatwym do przetwarzania, z którego można przygotować wiele smacznych potraw i produktów, stanowiących doskonały dodatek do innych dań. Nasze babcie oraz mamy przygotowywały nierzadko aromatyczne konfitury na bazie popularnych „węgierek”. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że owoce te mają wiele drogocennych właściwości, a ich zastosowanie w kuchni jest niezwykle różnorodne.

Jakość produktu

Niezależnie od tego, który przepis wybierzemy, warto kupić powidła od zaufanego dostawcy.

Na stronie internetowej herbapol.com.pl znaleźć można szczegółowe informacje na temat użytych składników oraz zawartości opakowania.

Dobre powidła śliwkowe nie powinny zawierać szkodliwych konserwantów oraz węglowodanów. Wiele badaczy zaleca ich spożywanie osobom, przebywającym na diecie, gdyż różowate krzewy i drzewa wytwarzają owoce, będące źródłem polifenoli, zwalczających szkodliwe rodniki w ludzkim organizmie. Powidła śliwkowe to również bariera ochronna dla  układu immunologicznego. Zapobiegają one rozwojowi chorób przewlekłych, takich jak nowotwory i schorzenia układu krwiotwórczego.

Aromatyczne ciasta

Powidła śliwkowe to dobry dodatek do wielu domowych wypieków. Doskonale uzupełniają one smak tradycyjnego drożdżowca, jak i nieco bardziej urozmaiconych deserów. Powidła śliwkowe dobrze komponują się z różnymi likierami oraz czekoladą. Można również wykorzystać je, przygotowując ciasto jogurtowe. Potrzebne składniki to:

– dwie łyżeczki proszku do pieczenia

– półtorej szklanki mąki

– odrobina soli

– 250 gram cukru

– trzy jajka

– 150 ml oleju

– 250 ml jogurtu naturalnego

– pół słoika powideł śliwkowych

Do przygotowania ciasto warto użyć okrągłej formy, a piekarnik nastawić na temperaturę 180 stopni. Następny etap to połączenie suchych składników w osobnej misce. Do drugiego naczynia należy wlać jajka i inne płynne produkty. Całość można wymieszać przy użyciu miksera, następnie wyłożyć całość na wcześniej przygotowaną formę. Zwieńczeniem deseru będą powidła śliwkowe, które trzeba rozprowadzić łyżeczką na samej górze ciasta. Całość należy piec przez 40 minut.

Powidła śliwkowe mają wiele zastosowań. To zdrowy produkt i doskonały dodatek do wielu potraw. Warto zatem bawić się przepisami i urozmaicać codzienne menu dla swojej rodziny i bliskich.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.