Praca w labolatorium które jest zautomatyzowane

Medycyna rozwija się szybko, a poziom wiedzy, chociażby w zakresie chorób autoimmunologicznych jest coraz większy. Wynika to także z większej niż dotychczas dostępności badań, które pozwalają lekarzom specjalistom potwierdzić lub wykluczyć zakładaną wcześniej diagnozę

Jakie znaczenie dla precyzji badań i wyraźnie szybszej diagnostyki ma automatyzacja laboratorium? Czy nowatorskie rozwiązania wciąż są innowacją, czy stają się standardem? Przeczytaj i zobacz!

Jaki wpływ na precyzję badań diagnostycznych ma standard laboratorium?

Przydatność każdego badania w diagnostyce jest zawsze oceniana przez pryzmat dokładności metod, z wykorzystaniem których przeprowadzane jest dane badanie. Oznacza to, że standard laboratorium ma bezpośredni wpływ na jakość otrzymanych wyników. W przypadku metod manualnych (jeszcze do niedawna – powszechnych) ryzyko wystąpienia błędu jest wysokie, w laboratorium poddanym procesowi automatyzacji – wyraźnie niższe.

Czy automatyzacja laboratorium już jest standardem?

Automatyzacja laboratorium i bezpośrednio związana z nią standaryzacja badań ciągle jeszcze stanowi przyszłość diagnostyki medycznej. Na szczęście pozytywne zmiany są widoczne – wiele laboratoriów korzysta z proponowanych rozwiązań i podnosi standardy świadczonych usług. Konsekwencją zmian jest standaryzacja procesów i możliwość wykonywania większej ilości badań w krótszym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wyników. Te zmiany wpływają na czas trwania diagnostyki (wyniki są przygotowywane w czasie od kilku do kilkunastu godzin) i pozwalają na szybsze podjęcie właściwego leczenia.

Jakie są korzyści z automatyzacji badań laboratoryjnych?

Automatyzacja testów laboratoryjnych przynosi ogromne korzyści zarówno dla laboratoriów klinicznych, jak i dostawców testów. Kiedy testy laboratoryjne są zautomatyzowane, występuje mniejsza liczba błędów, co zmniejsza obciążenie techników i redukuje liczbę przeróbek. W tym samym czasie, zmniejsza się również czas potrzebny do wykonania tych testów, co pomaga w skróceniu czasu realizacji. Jednakże, automatyzacja testów nie przychodzi bez wyzwań. Przeczytaj ten blog, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak automatyzacja testów laboratoryjnych może przekształcić Twoją praktykę i zmniejszyć koszty operacyjne nawet o 50% lub więcej.

Istnieje niewiele wymiernych korzyści z automatyzacji badań laboratoryjnych, które są natychmiast widoczne zarówno dla administratora, jak i działu klinicznego. Poniżej przedstawiono kilka częstych odpowiedzi na pytanie: „Jakie są korzyści z automatyzacji badań laboratoryjnych?”:

  • efektywny i dokładny przepływ pracy,
  • skrócony czas realizacji,
  • zmniejszone obciążenie techników,
  • zmniejszone koszty,
  • poprawiona jakość opieki nad pacjentem,
  • zwiększone zadowolenie pracowników,
  • lepsze zadowolenie klientów,
  • zwiększone przychody,
  • lepszy wskaźnik ROI,
  • zmniejszone wskaźniki zakażeń,
  • poprawiona obsługa klienta.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.