Kobieta w salonie kosmetycznym podczas wykonywania zabiegu

Liczba nowych salonów kosmetycznych w całym kraju wzrasta. Nawet jeśli liczyć te, które upadły, rocznie ta branża zyskuje kolejnych zainteresowanych nią przedsiębiorców. Różne są sposoby, by utrzymać się na rynku i zyskiwać wciąż nowych klientów.

Czego wymagają klienci salonów kosmetycznych?

Z roku na rok oczekiwania co do jakości usług, ale i jakości obsługi w salonach kosmetycznych są coraz wyższe. Dzieje się tak nie tylko z uwagi na rosnącą konkurencję, ale i na zwiększające się potrzeby samych klientów. Dziś liczy się nie tylko manualne oczyszczanie twarzy i proste maseczki, jakie klient może wykonać w domu. Przede wszystkim do salonu klienci udają się w poszukiwaniu usług premium i tych, które wymagają specjalistycznej aparatury i niemal graniczą z zabiegami medycyny estetycznej. Poza tym szczególną uwagę klientów przykuwają warunki, w jakich odbywają się najprostsze nawet zabiegi. Dlatego wymiana pilników do paznokci, dobrej jakości płyn do dezynfekcji, sterylizowane narzędzia – to wszystko ma znaczenie nie tylko dla zachowania zasad BHP i bezpieczeństwa, ale również dla ogólnej oceny salonu w oczach jego klientów. Klienci zwracają uwagę na higienę i dokładność wykonania zabiegów, tak samo jak na narzędzia, jakich używają pracownicy gabinetów.

Co doceniają klienci salonów kosmetycznych?

Na dodatkowe plusy salon kosmetyczny zasługuje, jeśli jest dobrze zlokalizowany, może pochwalić się własnym parkingiem, ciekawym i wygodnym miejscem do oczekiwania na zabiegi. Poza tym coraz częściej doceniany jest kompetentny, ale i komunikatywny personel. Liczy się fakt, że osoba wykonująca zabiegi potrafi wiele o nich opowiedzieć, przeprowadza fachowy wywiad przed zabiegiem i po prostu potrafi nawiązać kontakt z klientem.

Co sprawia, że dany salon może być lepszy od innych?

Aby się wyróżnić, trzeba postawić na nietypowe zabiegi. Takie, których nikt w okolicy nie proponuje. Można postarać się zachęcić ceną za pakiety zabiegów, upominkami w postaci próbek kosmetyków do użytku domowego czy masażem dodawanym do każdego zabiegu powyżej określonej kwoty. Można też postawić na opcję “wyjściową” i zaproponować klientkom łagodny zabieg na twarz z maską i masażem, do którego każdorazowo dodawany jest makijaż dzienny lub wieczorowy. Makijaż w ogóle może być wyróżnikiem salonu, można proponować go stałym klientkom, które regularnie stawiają się w salonie na manicure. To nie tylko miłe wyróżnienie, ale i możliwość pozyskania klientki na makijaż wyjściowy (ślubny, wieczorowy czy sylwestrowy). To element dający klientom pewność, że są doceniane i salon wyraża szczególną dbałość o ich samopoczucie.

Makijaż w salonie jako element oferty 

Makijaż profesjonalny w salonie kosmetycznym może funkcjonować na zasadzie uzupełnienia kosmetyki białej. Jeśli zabiegi zostały dobrze wykonane i nie są szczególnie dla danej skóry inwazyjne, można postarać się je uzupełnić o make up w stylu nude. To proste i bardzo efektowne podkreślenie zmian, jakie każdorazowo zachodzą na skórze wskutek poddania się zabiegom pielęgnacyjnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.