Lekarz w poradni zdrowia

Statystyki są alarmujące. Czas oczekiwania na wizytę u specjalisty, niestety stale się wydłuża rośnie. Najdłużej czekamy na wizytę u endokrynologa – średni czas oczekiwania wynosi ok. 24 miesięcy. Prawie rok wynosi okres oczekiwania na wizytę u kardiologa dziecięcego. Według badań przygotowanych przez OECD i Komisję Europejską w Polsce brakuje około 30 tysięcy lekarzy. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba specjalistów którzy wyjeżdżają do pracy za granicę nie spada – w najbliższym czasie nie możemy spodziewać się poprawy tej sytuacji. Co można w takiej sytuacji zrobić? Przecież nie zawsze możemy czekać w kolejce przez długie miesiące.

Do lekarza prywatnie – kogo na to stać?

Pierwszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług prywatnych gabinetów lekarskich. Tu największą barierą są bardzo wysokie ceny wizyt. Za koszt jednej konsultacji, której czas nie przekracza często 15-20 minut zapłacimy od 150 do 250zł. Do tego dochodzi również koszt wykonania potrzebnych badań diagnostycznych i wykupienia lekarstw. Pojedyncza wizyta może kosztować kilkaset złotych i niestety być całkowicie poza zasięgiem wielu osób. Mimo, że czas oczekiwania na wizytę jest o wiele krótszy niż w przypadku refundowanej wizyty, on także stale się wydłuża. U niektórych specjalistów jest to nawet kilka tygodni.

Prywatne ubezpieczenie – dobra alternatywa

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie kolejek jest wykupienie prywatnej polisy ubezpieczeniowej. Trudno się dziwić, że liczba osób ubezpieczonych prywatnie rośnie w bardzo szybkim tempie. Wszyscy mamy dość kolejek i chcemy jak najszybciej skorzystać z pomocy medycznej. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne mają wiele zalet:

  • znacznie krótsze kolejki do specjalistów
  • wyższa jakość usług medycznych
  • możliwość swobodnego wyboru lekarza
  • krótszy czas pobytu w szpitalu związany z lepszymi możliwościami wykonania zabiegów jednorazowych
  • bardziej nowoczesne wyposażenie placówek medycznych
  • niższe koszty w porównaniu z konsultacjami prywatnymi

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne?

Aby korzystanie z usług medycznych było rzeczywiście pozbawione stresu i niepotrzebnych utrudnień – warto odpowiedzialnie podejść do wyboru ubezpieczyciela. Analizując oferty ubezpieczeń prywatnych należy wziąć pod uwagę m.in. zakres ubezpieczenia i jego dopasowanie do indywidualnych potrzeb, lokalizację placówek, z których usług możemy korzystać, cenę, możliwość objęcia ubezpieczeniem członków rodziny. Jednym z pakietów, który cieszy się dużą popularnością jest Pełnia Zdrowia firmy Signal Iduna, która daje ubezpieczonym możliwość korzystania ze świadczeń w 400 placówkach medycznych w całej Polsce. Nawet w najbardziej podstawowej wersji pakietu, klienci mają dostęp do diagnostyki obrazowej, specjalistycznych badań kontrolnych, szczepień przeciw grypie czy wizyt domowych. Mimo to opłaty miesięczne są niższe niż najtańsza wizyty u specjalisty w prywatnym gabinecie. Prywatne ubezpieczenie to doskonała opcja dla wszystkich, którzy mają już dość drogich wizyt i niekończących się kolejek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.