Wiadomości sportowe

Wyniki ulubionych zawodników to jedno, ale czymś, co od zawsze wzbudzało zainteresowanie nie tylko miłośników sportu, są zarobki najlepszych sportowców. Według rankingu Forbes najlepiej zarabiający sportowiec 2019 roku zarobił w roku poprzednim prawie 130 milionów dolarów amerykańskich…

Pięciu najlepiej zarabiających sportowców świata

Bez względu na branżę zarobki każdej znanej persony pozostają pod bieżącym zainteresowaniem wielu ludzi. I choć nie są to typowe wiadomości sportowe z kraju i ze świata, to i tak warto je również poznać, aby wiedzieć, kto jest najlepiej zarabiającym sportowcem globu.

Pierwsze miejsce bezapelacyjnie należy do Lionela Messiego. Grający na pozycji napastnika w hiszpańskim klubie FC Barcelona Argentyńczyk za poprzedni rok zdołał zebrać gażę w wysokości 127 milionów dolarów amerykańskich. W przeliczeniu na polskie złote daje to rezultat w postaci około pół miliarda złotych. Biorąc pod uwagę, że jest to kwota zebrana wyłącznie przez dwanaście miesięcy, z pewnością zasługuje ona na podziw.

Drugie, podobnie zresztą, jak trzecie miejsce na podium, zajmują także piłkarze – Cristiano Ronaldo i Neymar. Obydwaj uzyskali podobne zarobki, Ronaldo – 109 milionów dolarów, Neymar – 105 milionów dolarów. Oprócz wynagrodzeń przewidywanych w podpisanych kontraktach z klubami piłkarskimi, znaczne części finalnych kwot pochodzą ze współpracy ze sponsorami.

Pierwszą piątkę najlepiej zarabiających sportowców świata zamykają bokser, Canelo Alvarez oraz słynny tenisista, Roger Federer. Aż 50 milionów dolarów, z łącznie uzyskanych 94 milionów, Alvarez uzyskał dzięki płatnej transmisji streamingowej dwóch swoich walk. Znajdujący się na piątym miejscu, Roger Federer, zarobił przez ostatnie dwanaście miesięcy 93,4 miliony dolarów.

Najbogatsi sportowcy świata – nie tylko piłkarze

Obecność wielu piłkarzy na liście stu najlepiej zarabiających sportowców świata nie powinna nikogo dziwić. Im bardziej popularna jest na świecie dana dyscyplina, tym większe zarobki oraz bardziej opłacalna współpraca ze sponsorami. Jednak na liście najbogatszych sportowców znajduje się też wielu reprezentantów innych dziedzin. Wielu jest koszykarzy, reprezentantów futbolu amerykańskiego, bokserów, kierowców, tenisistów, golfistów i bejsbolistów. Na miejscu dwudziestym pierwszym znajduje się Conor McGregor, reprezentant mieszanych sztuk walki (MMA). Listę najbogatszych sportowców zamyka z kolei jeden z najbardziej utalentowanych krykiecistów świata, Virat Kohli, z wynikiem dwudziestu pięciu milionów dolarów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.