Kobieta ćwiczą mięśnie kegla

Mięśnie Kegla, nazywane także mięśniami dna miednicy, spełniają w naszym organizmie kluczową rolę. W dużej mierze, to właśnie one pozwalają nam kontrolować oddawanie moczu i zapobiegają jego nietrzymaniu. Mięśnie dna miednicy jednak mają tendencję do wiotczenia. Dzieje się tak np. po porodzie lub w wyniku naturalnych procesów starzenia się organizmu. Jeśli jednak chcemy uniknąć przykrych dolegliwości w przyszłości, wówczas warto poświęcić czas na to, by te mięśnie aktywizować. Wobec tego, w jaki sposób ćwiczyć mięśnie Kegla?

Domowe sposoby na ćwiczenie mięśni Kegla

Mięśnie Kegla są jednymi z najbardziej niedocenianych. Co ciekawe, wiele osób nie dostrzega potrzeby ich ćwiczenia, aż do momentu, w którym pojawi się problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Schorzenie to znacznie wpływa na komfort i jakość naszego życia, a jego głównym powodem jest właśnie zwiotczenie mięśni dna miednicy. Na ich trening powinny zdecydować się nie tylko panie, ale także i panowie, którzy często zapominają o ich istnieniu. Choć można wyróżnić wiele sposobów na aktywizację mięśni Kegla, to jednak domowy trening cieszy się największym uznaniem. Jego wykonanie jest wyjątkowo proste i sprowadza się do trzech, następujących kroków:

  • mięśnie Kegla należy napiąć – dokładnie w taki sam sposób, jakbyśmy chcieli powstrzymać strumień moczu;
  • następnie trzeba to napięcie utrzymać przez 5 – 7 sekund;
  • na koniec mięśnie Kegla można rozluźnić i powtórzyć cały proces.

Zaleca się wykonywanie serii składających się z około 45 – 50 powtórzeń, co pozwoli na uzyskanie jak najlepszych rezultatów. Co jest jednak najważniejsze, taki sposób aktywizowania mięśni Kegla jest wyjątkowo wygodny. Trening ten można wykonać w dowolnym czasie i w dowolnej pozycji. Możemy czytać ulubioną książkę czy sprzątać, a jednocześnie – w dyskretny sposób – aktywizować mięśnie dna miednicy.

Akcesoria i gadżety do ćwiczenia mięśni Kegla

Jeśli zależy nam na tym, by trening mięśni Kegla był jeszcze bardziej intensywny i efektywny, wówczas możemy skorzystać z dedykowanych gadżetów. W dużej mierze, są one przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się kulki do ćwiczenia mięśni Kegla, nazywane często kulkami gejszy. Posiadają one wyjątkowo specyficzną konstrukcję – dwie, połączone ze sobą kulki, które dodatkowo wyposażone są w  niewielkie obciążenie. Kulki te umieszcza się bezpośrednio w pochwie, a następnie trzeba zapobiegać ich „wypadnięciu”, co jest możliwe jedynie poprzez zaciśnięcie mięśni dna miednicy. Panie mogą „trenować” z takim gadżetem w dowolnym momencie. Kulki gejszy są bowiem dyskretne i wyjątkowo efektywne. Z uwagi na sposób korzystania z kulek, bardzo ważne jest to, żeby w szczególny sposób zadbać o ich higienę, co pozwoli na uniknięcie różnorodnych infekcji intymnych.

Dlaczego warto regularnie trenować mięśnie dna miednicy?

Ćwiczenie mięśni dna miednicy jest zalecane nie tylko kobietom, ale także i mężczyznom. Przede wszystkim, warto sobie uświadomić, że wraz z wiekiem mięśnie Kegla stają się coraz słabsze, a to z kolei może być powodem rozwoju schorzeń związanych z nietrzymaniem moczu. Regularne wykonywanie ćwiczeń, pozwoli na zachowanie mięśni dna miednicy w odpowiedniej kondycji, a dodatkowo może zwiększyć przyjemność płynącą z doznań seksualnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.