Robienie protezy metodą all on 4

Coraz większą popularnością w implantologii cieszy się metoda all on 4. Uzupełnienie ubytków zębów to ważna kwestia szczególnie ze względu na zdrowie. Jeszcze kilka lat temu mało kto wyobrażał sobie, że ktoś kto stracił zęby może mieć inną alternatywę niż wyjmowana na noc proteza. Czasy jednak się zmieniają, a technologia idzie cały czas do przodu, dzięki czemu powrót do stałego uzębienia jest łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Czym jest metoda all on 4?

Terminem all on 4 określa sie popularną w ostatnich latach w implanto-protetyce metodę pełnej odbudowy protetycznej osadzanej na stałe na 4-6 implantach. Wykorzystywana jest ona przy całkowitym bezzębiu. Dzięki tej metodzie pacjent, który stracił wszystkie zęby, może odzyskać swoje uzębienie na stałe, bez konieczności uciążliwego korzystania z ruchomej protezy, którą trzeba wyjmować na noc oraz do czyszczenia po każym posiłku. Ta opracowana medycznie metoda rozłożenia sił na 4 lub 6 wszczepionych w odpowiedni sposób implantach pozwala pacjentowi cieszyć się spożywaniem ulubionych posiłków, naturalnym wuglądem oraz odczuwaniem poprawnego smaku bez konieczności noszenia ruchomej protezy. Nie trzeba przy tym żadnego sztucznego podniebienia, nie trzeba nic wyjmować do snu, a także nie widać żadnego sztucznego efektu.

Jakie są zalety takiej metody?

Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent ma jedyną szansę na swobodne życie po utracie zębów, tak jakby nigdy ich nie stracił. Taki system staje się częścią ciała pacjenta jak prawdziwe uzębienie. Nie może on wypaść pacjentowi, nie może się on przesunać, a także nie można go samodzielnie wyjąć. Dodatkowo, higiena jest taka sama jak w przypadku posiadania naturalnych zębów, dzięki czemu pacjent nie odczuwa różnicy w codziennym życiu. Taka odbudowa jest bardzo mocna, siła zgryzu jest tylko 20% mniejsza od siły naturalnych zębów. W porówananiu do zwykłej ruchomej protezy, siła gryzienia i rozdrabniania zmniejsza się już aż o 70%. Klasyczne protezy slużą głównie poprawie wyglądu, zaś metoda all on 4 pozwala poczuć się jak przed utratą uzębienia, szczególnie w przypadku spożywania posiłków, głównie dzięki tytanowemu grzbietowi pod powierzchnią zębów, a nie jak w przypadku tradycyjnych protez w całości wykonanych z akrylu.

Dla kogo wskazana jest metoda all on 4?

To rozwiązanie skierowane jest głównie do pacjentów z bezzębiem oraz takich u których stwierdzono potrzebe usunięcia wszystkich zębów w łuku. Liczba kości w szczęce nie stanowi problemu tak jak kiedyś, gdy odpowiednia ich ilość była warunkiem koniecznym. Dzieje się tak głównie za sprawą stosowania implantów zygomatycznych, które są wprowadzane bezpośrednio w kości jarzmowe, co nie wymaga posiadania odpowiedniej ilości kości w szczęce. Dzięki temu ta metoda staje się coraz bardziej popularna. Przełom w odbudowie zębów pozwolił pacjentom na powrót do życia sprzed ich utraty. Za pomocą zaledwie czterech implantów można powrócić do prawidłowego uzębienia, bez konieczności męczenia się z tradycyjnymi protezami, które sprawiają często wiele problemów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.