Kobieta ma na na swoich stopach odparzenia

Artykuł sponsorowany.

Każdego dnia nasze stopy wykonują ogromny wysiłek, utrzymując nasze ciało w pionowej postawie i pokonując wiele kilometrów. Mimo że to ich naturalna praca, to jednak często znajdują się w nienaturalnym otoczeniu, które powoduje dysfunkcje i dolegliwości różnego rodzaju. Najczęściej pojawiają się dokuczliwe otarcia i odparzenia na piętach oraz pomiędzy palcami, które bagatelizowane – mogą prowadzić do poważnych schorzeń. Przyczyną problemów nierzadko jest nieodpowiednie obuwie. Jak zwalczać naprzykrzające się dolegliwości i jak neutralizować towarzyszący im ból? Czy Sudocrem na odparzenia to dobry wybór?

Odparzenia na stopach – czym są i jak się objawiają?

Stopy to część ciała wyjątkowo podatna na tworzenie się otarć. Ich częste tarcie o obuwie może powodować również uszkodzenia mechaniczne, takie jak przerwanie ciągłości skóry lub powstające pęcherze. Odparzenia na stopach powstają przede wszystkim na skutek przegrzania się wilgotnej skóry. Nieoddychające obuwie, wysoka temperatura i ciągła praca stóp powoduje ich pocenie. Pęcherze i odparzenia charakteryzują się miejscowym zaczerwienieniem i obrzękiem skóry. Nierzadko dolegliwościom tym towarzyszy uczucie bólu, pieczenia i swędzenia. Powstaje wówczas uczucie dyskomfortu, które utrudnia lub uniemożliwia codzienne chodzenie. Co więcej, powtarzające się otarcia i odparzenia w tym samym miejscu mogą powodować trwałe, nieestetyczne blizny. Aby im zapobiegać, warto zadbać o prawidłową pielęgnację i stosować dobrej jakości krem na odparzenia, taki jak Sudocrem.

Jakie są przyczyny powstawania odparzeń?

Odparzenia na stopach to efekt nakładających się na siebie kilku czynników. Jednym z nich jest wspomniana wcześniej potliwość stóp. Połączenie z miejscowym uciskiem buta może powodować otarcia i pęcherze. Najczęściej problemy te pojawiają się latem, kiedy to występuje wysoka temperatura. Jednakże również zimą stopy są narażone na przepocenie na skutek zbyt ciepłego obuwia lub grubych skarpet. Niezależnie od pory roku warto posiadać w domowej apteczce Sudocrem na odparzenia, który bezzwłocznie przynosi ulgę i koi podrażnienia.

Niedopasowane obuwie to także jedna z najczęstszych przyczyn powstawania odparzeń. Nie chodzi tutaj wyłącznie o rozmiar buta. Problem może powodować również zły kształt – zwężenie przy palcach, nieodpowiednia szerokość czy za wysokie podbicie. Odparzenia na stopach i między palcami mogą pojawiać się także z powodu syntetycznych materiałów użytych do produkcji butów. Długotrwały kontakt z klejami, gumą czy barwnikami może powodować reakcje alergiczne i kontaktowe zapalenia skóry. Warto pamiętać, aby unikać zbyt długich wędrówek lub biegania – zwłaszcza w niewygodnym i nieprzystosowanym obuwiu. Jeśli jednak obrażenia już powstaną, poleca się Sudocrem o natychmiastowym działaniu.

Nieprawidłowa pielęgnacja to kolejny powód dolegliwości skórnych na stopach. Niewłaściwa higiena prowadząca do nadpotliwości może powodować namnażanie się grzybów i bakterii. Należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza w miejscach użytku publicznego, takich jak np. pływalnie czy siłownie.

Odparzenia na stopach – zapobieganie

Najważniejsza jest odpowiednia prewencja – w pierwszej kolejności należy unikać chodzenia w niewygodnym obuwiu oraz takim wykonanym z niskiej jakości materiałów. Nienarażanie na kontakt z alergenami może znacznie uniemożliwić tworzenie się pęcherzy. Do tego warto pamiętać o prawidłowej higienie – zwłaszcza latem, kiedy stopy są narażone na zbyt dużą potliwość. Należy także przykładać większą wagę do wybieranego obuwia. Przewiewne i oddychające buty powinny być dobrym przyjacielem nie tylko dla biegaczy i sportowców – podobnie jak Sudocrem na odparzenia, który w razie wystąpienia podrażnień natychmiast ukoi ból i zniweluje pieczenie.

Leczenie i łagodzenie objawów odparzeń i pęcherzy

Jeśli prewencja nie zawsze okaże się skuteczna, a stopy zostaną dotkliwie poodparzane, wtedy warto postawić na sprawdzone rozwiązanie. Najlepiej zastosować krem na odparzenia, który przyniesie natychmiastową ulgę, a w dłuższej perspektywie – skutecznie pozbędzie się piekącego problemu. Warto wybrać krem z tlenkiem cynku, taki jak Sudocrem. Jego antybakteryjne i antyseptyczne właściwości działają leczniczo na obrażenie spowodowane otarciami. Sudocrem na odparzenia to niezawodny sposób w walce z odparzeniami. Natychmiast koi i łagodzi podrażnienia. Ten dobrej jakości krem na odparzenia skutecznie zmniejsza utratę płynu tkankowego dzięki obecności tlenku cynku, a także niweluje miejscowy ból poprzez działanie alkoholu benzylowego.

W trosce o bezpieczeństwo warto sprawdzić wybrany krem na odparzenia jeszcze przed użyciem, aby nie doprowadzić do wywołania reakcji alergicznych. Sudocrem to w pełni bezpieczny krem, który może być stosowany zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można go używać nie tylko na odparzenia na stopach, ale również innego rodzaju odparzenia, np. pieluszkowe. Sudocrem poradzi sobie również przy drobnych otarciach i zadrapaniach, poparzeniach słonecznych i niewielkich odmrożeniach.

Sudocrem na odparzenia to niewątpliwie najlepszy wybór dla całej rodziny w walce z uporczywymi dolegliwościami stóp.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.